• VšĮ  Mažieji šnekučiai  - viena sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių 2018 metais.
  • Call : 8 608 30100, 8 643 43777

Patarimai mokinukų tėveliams

Pagirkite

Jei vesdamiesi mažylį iš darželio išgirstate jį / ją niūniuojant dainelę ar nedrąsiai kartojant kokį anglišką žodį, būtinai pasidomėkite ir pagirkite – šaunuolis (-ė), išmokai naują žodį, dainavote naują dainelę? Nuolat pastebėdami net ir mažiausią sėkmę padėsite vaikui augti savimi pasitikinčiu ir, svarbiausia, laimingu. Artimiausių žmonių įvertinimas labai svarbus vaiko motyvacijai ir žingeidumui ugdyti – jis taps atviresnis naujiems įspūdžiams ir žinioms.

Suteikite galimybę mokytis namuose

Jeigu mokytojas užduoda savotiškų namų darbų, t. y. paprašo, kad namuose mažylis pasiklausytų dainelių užsienio kalba ar padėliotų dėliones, padėkite. Svarbu, kad viskas būtų atliekama žaidžiant. Mažylis dainelių ar pasakėlių gali pasiklausyti automobilyje pakeliui į užsiėmimą arba prieš miegą. Paprašykite, kad vaikas jums parodytų, ką veikia per pamokėles, pažaiskite su juo klausydamiesi dainelių ir pasidomėkite, kokių naujų dalykų per pamokėles sužinojo.

Per daug neklausinėkite

Kartais tėveliams atrodo, kad jų mažylis nieko neišmoko, nes nieko nepasakoja ar nedeklamuoja išmoktų eilėraštukų. Labai dažnai maži vaikai nenori pasakoti, ką veikė darželyje ar būrelyje. Tačiau jie nepasakoja ne todėl, kad jiems buvo neįdomu ar jie nieko neišmoko. Tiesiog jie dar nemoka išsipasakoti. Linkime tėveliams apsišarvuoti kantrybe ir nekamantinėti vaikučių. Gali praeiti nemažai laiko, kol jie pradės pasakoti. Būna atvejų, kai vaikai tik praėjus metams pasipasakoja mamytei ar tėveliui, ko išmoko. Jei per daug klausinėsite, vaikas gali jaustis nepatogiai ir netgi nenorėti toliau mokytis. Reikia šiek tiek palaukti. Sulaukę šio momento, pasistenkite netaisyti mažylio kalbos, padrąsinkite ir pagirkite.