• VšĮ  Mažieji šnekučiai  - viena sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių 2018 metais.
  • Call : 8 608 30100, 8 643 43777

Lietuvių kalbos pamokos su „Mažaisiais šnekučiais“

Pamokėlese taikomi mokymo metodai bei priemonės

„Mažųjų šnekučių“ pamokėlių pagrindas – žaidimas. Vaikai yra nesusikaustę, laisvi, dar nevaržomi vidinių įsitikinimų. Jie linkę elgtis nenuspėjamai, spontaniškai, todėl juos sudominti ir įtraukti į žaidimą labai lengva. Mažieji mokinukai dar negali ilgai išbūti susikaupę, tad per pamokėles juos stengiamasi įtraukti į kuo įvairesnę žaidimų veiklą. Svarbiausia pažadinti jiems būdingą smalsumą ir polinkį tyrinėti. Susidomėję vaikai noriai mokosi ir greitai priima naują informaciją. Tačiau įgyjamos žinios nėra vienintelis pamokėlių tikslas. Labai svarbu, kad mokymosi procesas suteiktų vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų ir suformuotų teigiamą požiūrį lietuvių kalbos mokymąsi bei padėtų gerą pagrindą tolimesniam kalbų mokymuisi.

Pamokėlių kalba

Pamokėlės vyksta lietuvių ir vaikų gimtąja kalba. Mokytojos stengiasi kuo daugiau kalbėti lietuviškai ir skatina vaikus tarpusavyje bendrauti lietuviškai.

Kortelės su iliustracijomis

Pamokėlėse naudojamos kortelės su iliustracijomis padeda atskleisti tiesioginį ryšį tarp lietuvių kalbos žodžio ir kortelėje pavaizduoto piešinėlio. Ši metodinė priemonė lavina vaikučių vaizdinę atmintį ir padeda įsiminti naujus žodžius žaidžiant smagius žaidimus su šiomis kortelėmis.

Pasakos

Kokios gi būtų pamokėlės be įdomių istorijų? Vaikams tai bene įdomiausia pamokos dalis. Jiems netgi nereikia daug  pastangų sutelkti dėmesį. Mažyliai pasakų klausosi su dideliu susidomėjimu, tad pasakos yra puiki priemonė įtvirtinti išmoktą informaciją ir lavinti klausymo įgūdžius. Vaikai klausosi pagal einamą temą parinktų lietuvių liaudies pasakų arba kitų lietuvių pasakėlių.

Dainelės

Mažieji mokinukai per pamokėles dainuoja mokytojų pagal temas parinktas lietuvių liaudies ir kitas vaikiškas lietuviškas daineles. Vaikai naujų žodžių mokosi ne vien tik dainuodami, bet ir kartu vaidindami. Taip jie žymiai geriau įsimena naujus žodžius ir kartu patiria daug gerų emocijų.

Įvairūs žaidimai

Mažyliai žaidžia įvairius žaidimus: tiek judrius, šokant ir dainuojant arba su kamuoliuku, tiek tokius, kuriems reikia daugiau susikaupimo. Tai lavinamieji stalo žaidimai, kortelių ir kaladėlių žaidimai bei pirštukų žaidimai. Taip pat vaikai atlieka įvairias užduotėles.

Šventės

Atėjus didžiosioms metų šventėms, rengiamos šventinės pamokos. Vaikai mokosi su šventėmis susijusių naujų žodžių, dainuoja daineles, deklamuoja eilėraštukus šventine tematika. Šventinių pamokėlių metu vaikams dalinama šventinė atributika: kostiumai, galvos papuošalai, naudojamos įvairios dekoracijos.