Apie VšĮ „Mažieji šnekučiai“

Anglų kalbos pamokos ir lietuvių kalbos pamokos su „Mažaisiais šnekučiais“ – tai smagūs žaidimai panaudojant anglų kalbos ir lietuvių kalbos žinias. Vaikai įtraukiami į linksmas užduotėles, daineles, vaidinimus, atlieka daug kūrybinių, saviraišką skatinančių užduočių. Tokiu būdu spartėja ne tik kalbos, bet ir bendrųjų kompetencijų įgūdžiai, pavyksta sėkmingiau pasiruošti mokyklai.
Dalia Gečaitė-Brasiūnienė
Dalia Gečaitė-Brasiūnienė

2012 metais įkūriau viešąją įstaigą „Mažieji šnekučiai“ ir esu jos direktorė. Man ne visai tinka šis pareigų pavadinimas, nes kartu esu ir metodininkė, mokytoja, administratorė, konsultantė bei visų kitų svarbių reikalų šioje įstaigoje darytoja. Visų pirma jaučiu milžinišką atsakomybę už vaikus, pamokų kokybę, tėvelių lūkesčius, mokytojų darbo sąlygas. Mano darbas nuostabus – kasmet didelis būrys mažųjų mokinukų mokosi anglų kalbos bei tobulina kitas savo kompetencijas.

Idėja apie šią mokyklėlę kilo 2011 metais. Pati auginu 4 vaikus, tad vaikų aktualijos, poreikiai bei lavinimas buvo ir yra kasdienis rūpestis, aplink juos sukasi mano pasaulis.

Baigiau anglų kalbos filologijos studijas su mokytojo kvalifikacija. Domėjausi ir aiškiai mačiau augančias ikimokyklinio anglų kalbos mokymo tendencijas pasaulyje bei augantį anglų kalbos poreikį Lietuvoje. Labiausiai širdį glosto, kai mažųjų mokinukų tėveliai pasakoja, kaip užsienyje vaikai panaudoja anglų kalbos žinias bendraudami, kai tėveliai mato vaikus žaidžiant ar dainuojant angliškai, kai vaikams daug lengviau mokytis mokykloje, nes jie jau atsineša į pamokas nemažą bagažą žinių iš darželio anglų kalbos pamokėlių.

Pamokų tikslas – suteikti vaikams žinių, naujų patyrimų, džiaugsmo, kurį jie patiria smagių užsiėmimų metu. Juk visas šis turtas padeda formuoti visavertę, savimi pasitikinčią, protingą ir laimingą asmenybę.

Mokytojos

Mokytojai yra atsidavę, kvalifikuoti ir mylintys savo profesiją žmonės, kurie nori padėti jūsų vaikui puikiai išmokti anglų kalbą. Jie visuomet palaiko vaiką ir padeda jam mokytis. Kad pasiektų gerų rezultatų, mokytojai: stebi vaiko elgseną, progresą pamokėlių metu, nustato vaiko specifinius interesus, gebėjimus ir poreikius, kad panaudotų šią informaciją mokymo metu; skatina vaiką nebijoti ir drąsiai rodyti savo gebėjimus, mokymo proceso metu atrasti naujų žinių, susipažinti su aplinkiniu pasauliu; skatina aktyviai dalyvauti visose pamokėlės veiklose; padeda jūsų vaikui iškilusių sunkumų atveju, kad jis neatsiliktų nuo kitų vaikų ir neprarastų noro mokytis. Mokytojai sukuria vaikui reikalingą aplinką, ir suteikia priemones, kad vystytųsi vaiko smalsumas ir drąsa, atkaklumas, dėmesingumas, atsakingumas, kruopštumas, įgytų žinių pritaikymas naujose situacijose, savitvarda, žaismingumas, kūrybiškumas, vaizduotė, bendravimas ir bendradarbiavimas.

Mokytoja Viktorija

Mokytoja Viktorija

Esu Viktorija, turinti anglų filologijos išsilavinimą bei mokytojos kvalifikaciją. Esu išklausiusi bei įgijusi TEFL 120 (Teaching English as a Foreign Language) pažymėjimą bei išlaikiusi British Council anglų kalbos testą C1 lygiu.

Mano kaip anglų k. mokytojos patirtys skrieja į penkias pasaulio šalis: Maltą, kurioje atlikau savo pedagoginę praktiką pagal Erasmus programą. Kiniją, kurioje dirbau Montessori tarptautiniame darželyje bei įvairiuose anglų kalbos centruose. Indoneziją, savanoriaudama Balio, Javos salų pradinėse mokyklose bei Sumatros salos anglų kalbos centre. Vietnamą, prisidėdama prie valstybės finansuojamo projekto, dirbant su mažiau galimybių turinčiais vaikais valstybinėse mokyklose, kuriuose klasės dydis: 40-50 vaikų. Lietuvą, mokydama anglų kalbą bei matematiką (CLIL) privačioje bilingvistinėje pradinėje mokykloje.

Be viso šito, esu studijavusi anglų kalbą bei literatūrą Turkijoje bei savanoriavusi Islandijoje. Nuo 2021 m. rudens, visas savo įgytas žinias bei įgūdžius pritaikau bei su džiaugsmu dalinuosi su ,,Mažieji Šnekučiai’’ mokinukais – anglų kalbos pamokėlėse.

Mokytoja Toma

Mokytoja Toma

Nors baigiau Verslo vadybos studijas Londono universitete, visą laiką mane traukė visiškai kitos sritys. Nuo administratorės, marketingo ir klientų aptarnavimo specialistės pareigų iki pedagogės. Dar prieš prisijungiant prie komandos, teko dirbti aukle, taip pat buvau pakviesta pavaduoti darželio auklėtoją ir užimti auklėtojos pareigas, jau tuo metu jaučiau, kad turiu išnaudoti savo gebėjimą bendrauti su vaikais ir visai netikėtai atradau Mažuosius šnekučius.

Dar 2021 m. prisijungiau prie „Mažieji šnekučiai“ ir manau, kad tai buvo nuostabus sprendimas. Labai džiaugiuosi, kad turiu šansą bendrauti ir mokyti vaikus, juk vaikai yra ateitis, o jų kelias turi būti įdomus ir įsimintinas.

Mokytoja Eva

Mokytoja Eva

Baigiau Politikos mokslų ir tarptautinių santykių studijas Vilniaus Universitete. Baigusi studijas nusprendžiau sekti savo aistromis keliauti, pažinti kitas kultūras, kalbas bei žmones. Per šešerius klajonių metus gyvenau Vengrijoje, Tailande, Islandijoje, Turkijoje, Prancūzijoje ir aplankiau daugiau nei 30 pasaulio šalių. Viršijau savo susikurtus lūkesčius – ištobulinau anglų kalbos įgūdžius, išmokau prancūzų, pramokau tajų bei turkų kalbų, daug ką sužinojau ne tik apie kitus, bet ir apie save, o svarbiausia – atradau sritį, kuri yra mano pašaukimas – vaikų edukacija.

Pirmasis susipažinimas su mažaisiais įvyko Turkijoje vykdant edukacinę savanorystę skirtą ikimokyklinio amžiaus vaikams. Vėliau, Prancūzijoje dvejus metus dirbau su 6-9 metų vaikais mokykloje. Grįžusi į Lietuvą dirbau ikimokyklinio ugdymo anglų kalbos mokytoja pagal imersijos, dvikalbio ugdymo programą. Prie Mažųjų Šnekučių prisijungiau nuo 2019 m.

Mane užburia vaikų šypsenos, šiluma, jų energija bei pačios nuoširdžiausios vertybės. Kiekvieną mano darbo dieną vaikai savo nuotaikomis, pasakojimais, mintimis nuspalvina vis skirtingomis, labai gražiomis spalvomis. Esu laiminga dirbdama kūrybišką darbą, kuriame turiu galimybę kartu su vaikais dainuoti, šokti, vaidinti, kurti žaidimus. Visos šios priemonės paskatina vaikus nejučiomis pramokti anglų kalbos, o mane vis iš naujo stebėtis kaip greitai mažieji geba mokytis.

Mokytoja Vaiva

Mokytoja Vaiva

Sveiki - aš mokytoja Vaiva. Į Mažųjų šnekučių komandą prisijungiau 2022 metais. Esu baigusi politikos mokslus Vilniaus universitete. Jau studijų metais supratau, kad labiausiai noriu dirbti su vaikais - kelis metus savanoriavau kaip anglų mokytoja Carito organizacijoje su rizikos šeimų vaikais, taip pat dirbau menininkės J. Stauskaitės dailės stovyklose. Po studijų penkerius metus dirbau ikimokyklinukų auklėtoja. Šis darbas leido sukaupti labai daug žinių apie vaikus bei jų raidos ypatumus.

Domiuosi Reggio Emilia ugdymo filosofija ir tikiu švietimu. Šių dienų kontekstas dar labiau išryškina, kad esame Vakarų civilizacijos dalis, todėl anglų kalba mums yra gyvybiškai svarbi. Tikiu, kad vaikui pirmas mokytojos įspūdis ir prisilietimas prie naujos - anglų - kalbos yra labai reikšmingas, todėl stengiuosi būti geriausia mokytoja, kokia galiu. Let's chat!

Mokytoja Rūta

Mokytoja Rūta

Esu Rūta. Su “Mažaisiais šnekučiais” startavau 2021-aisiais. Esu baigusi archeologijos studijas Vilniaus universitete. Po studijų išvykau į užsienį, kur netrukus supratau, kad puikiai sugebu ir noriu dirbti su vaikais. Beveik 8 metus dirbau su priešmokyklinio amžiaus vaikais Londone, Jungtinėje Karalystėje, privačiame darželyje, kur sudarinėjau ir įgyvendinau individualius mokymo planus, bei vertinau vaikų pasiekimus, remdamasi EYFS (Early Years Foundation Stage – Ankstyvųjų metų pamatinės stadijos vaiko raidos programa). Dirbdama ir mokiausi, tapau kvalifikuota darželio auklėtoja (CACHE Level 3).

Esu labai laiminga, galėdama pasidalyti užsienyje įgyta patirtimi ir anglų kalbos žiniomis su vaikais čia, Lietuvoje. Manau, kad pozityvus santykis su mokytoju ir pasitikėjimas juo yra būtini vaiko mokymosi procese, taigi stengiuosi užmegzti ryšį su kiekvienu vaiku, kiekvieną pastebėti ir pagirti už pastangas.

Mokytoja Dalia

Mokytoja Dalia

Lietuvos edukologijos universitete baigiau anglų k. filologijos studijas, įgijau mokytojo kvalifikaciją.

Pedagoginį darbą pradėjau su vyresnio amžiaus vaikais, dirbau pradinėse klasėse, bet smagiausia dirbti su ikimokyklinukais, todėl esu čia, „Mažuosiuose šnekučiuose”, kur dirbu jau nuo 2012 m.

Myliu vaikus, randu su jais bendrą kalbą. Jie tokie imlūs, smalsūs, nebijo būti savimi, dalijasi savo mintimis, istorijomis, bet pagrindinė jų užduotis – žaisti. Kaip smagu, kai žaisdami jie nejučia įsitraukia į anglų kalbos mokymąsi! Dirbant su vaikais iš širdies, neįmanoma stovėti vietoje. Mažų žmogelių apsuptyje, tarsi bitučių avilyje, vyksta nuolatinis judėjimas.

Mano mėgstama prancūzų eseisto Ž. Žuberto mintis: „Mokyti – reiškia dvigubai mokytis.“

Mokytoja Asta

Mokytoja Asta

Lietuvos edukologijos universitete baigiau anglų filologijos bakalauro studijas, įgijau mokytojo kvalifikaciją. Privačiai mokau anglų k. įvairaus amžiaus mokinius, o nuo 2013 m. dirbu „Mažuosiuose šnekučiuose“.

Dirbdama su vaikais supratau, kad svarbiausia su jais susidraugauti ir sudominti tuo, ko mokai.

Mano mėgstamiausias posakis – devynis kartus pamatuok ir tik dešimtą kirpk.

Mokytoja Jūratė

Mokytoja Jūratė

Mokiausi Providence College, Kanadoje. 2000 m. ten baigiau tarpkultūrines bakalauro studijas, kurių metu specializavausi, kaip dėstyti anglų kalbą kitakalbiams, įgijau mokytojo kvalifikaciją.

Grįžusi į Lietuvą, 14 metų dirbau anglų kalbos kursuose bei mokiau suaugusiuosius LCC tarptautiniame universitete, Klaipėdoje. Universitete įkūrus dieninę anglų kalbos mokyklėlę vaikams, penkerius metus dirbau su vaikais, padėjau rengiant kalbos vasaros stovyklas.

Darbas su vaikais labai įtraukė – mokant juos buvo galima ir žaisti, ir dainuoti, ir šokti, ir vaidinti. „Mažuosiuose šnekučiuose” dirbti pradėjau 2017 m.

Vadovaujuosi nuostata, jog kiekviena diena yra nauja diena – jei nepavyko vakar, pavyks šiandien, o jei ir ne šiandien, tai – rytoj.

Mokytoja Justa

Mokytoja Justa

Teisės ir verslo kolegijoje esu įgijusi anglų k. vertėjo specialybę, nuo 2017 m. dirbu su „Mažųjų šnekučių“ mokinukais. Myliu vaikus ir savo darbą!

Gyvenime vadovaujuosi šiuo Heraklito posakiu: ,,Gyvenk su žmonėmis taip, kad tavo draugai netaptų priešais, o priešai taptų draugais“.

Mokytoja Aliona

Mokytoja Aliona

Mokytoja Aliona baigė anglų filologijos bakalauro studijas ir įgijo mokytojo kvalifikaciją Lietuvos edukologijos universitete. Ji turi 4,5 m. pedagoginio darbo patirtį.

Keletas žodžių apie darbą su vaikais : Mokytojai svarbiausia rasti būdą, kaip prie kiekvieno vaiko prieiti individualiai, kadangi užmegzti teigiamą emocinį ryšį su vaiku ir įgyti jo pasitikėjimą labai svarbu. Tik tuomet mokymosi procesas tampa sklandus. Mokytojai labai svarbus kūrybiškumas. Ji stengiasi, kad vaikams būtų linksma ir nenuobodu, tad į kiekvieną užduotį žvelgia kūrybiškai.

Gyvenimo kredo : Neužmiršk daryti to, kas neįmanoma, kad pasiektum tai, kas įmanoma. Niekada nesakyk niekada.

Mėgstamiausia citata: „Nėra pasaulyje tokio kalno, kurio galų gale nepasieks atkaklumas.“ (Č. Dikensas)

Mokytoja Karolina

Mokytoja Karolina

2014 m. baigiau studijas Lietuvos Edukologijos universitete ir įgijau mokytojos kvalifikaciją. Nors į pedagoginį darbą intensyviau įsitraukiau tik 2018 metais, tačiau būtent darbe su ikimokyklinio amžiaus vaikais atradau savo pašaukimą.

Darbas su vaikais yra žavus tuo, kad kiekviena diena būna skirtinga. O labiausiai mane žavi didelės vaikų akys, kai pamato įdomų žaidimą ar daiktus, skirtus atitinkamai veiklai atlikti. Man patinka darbas su vaikais, nes galiu kurti savo žaidimus, užduotis, pritaikyti savo vaikystės žaislus šiuolaikiniams vaikams ir taip paįvairinti jų mokymąsi.

Visada ir visur stengiuosi vadovautis posakiu „elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“.

Mokytoja Emilija

Mokytoja Emilija

Mano vardas Emilija. Nuo pat mažens mane traukė anglų kalba, jos skambesys, patys žodžiai, išsireiškimai, tad nedvejodama stojau į Vilniaus universitetą studijuoti anglų filologijos bakalauro programą ir studijas pabaigiau geriausiais pažymiais. Esu laiminga ir užsidegusi galėdama dirbti su šia kalba, kurią taip mėgstu ir apie ją ilgai mokiausi. Be to, man labai smagu, kad galiu vaikams parodyti ir juos įvesti į saugų ir smagų anglų kalbos pasaulį - su žaidimais, dainelėmis, užduotėlėmis, kitaip sakant su tuo, kas lavina ir ugdo vaiką maloniuoju, o ne sunkiuoju ir griežtuoju būdu. Vaikai yra maži, bet pilnaverčiai ir pilnateisiai žmonės, tad ne vien jų išsilavinimas, bet ir pats ugdymas, bendravimas su jais yra be galo svarbus. Su vaikais bendrauju kaip su tikrais žmogeliukais, įsiklausau į tai, kas jiem patinka, pagal tai pakreipiu pamokėlės kryptį, sugalvoju užduotis. Mes kartu kuriame elgesio taisykles, kalbamės apie jausmus, tiek neigiamus, tiek teigiamus, diskutuojame apie viską plačiai. Darbas su vaikais yra be galo atsakingas, bet daug suteikiantis ir pačiam mokytojui. Malonu matyti, kaip vaikai prisiriša ir kuriamas žmogiškasis ryšys. Esu kurį laiką dirbusi auklėtojos asistente privačiame darželyje, taip pat universiteto metais turėjau pasirenkamąjį dalyką apie anglų kalbos, kaip antrosios kalbos, mokymo metodus. Tad suprantu, kad vaikų yra skirtingų, jie patys mokosi skirtingais būdais, tad stengiuosi pamokas išlaikyti įvairias, nemonotoniškas, tokias, kokios būtų įdomios vaikams kurie mokosi tiek judėdami, tiek klausydami, tiek matydami, tiek patys kurdami ir pan. Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie vaikų pažinties su anglų kalba.

Mokytoja Simona

Mokytoja Simona

Lietuvos edukologijos universitete baigiau anglų k. filologijos studijas, o pedagoginės patirties turiu daugiau nei penkis metus. Po motinystės atostogų atradau “ Mažuosius Šnekučius“ , kuriuose pradėjau dirbti nuo 2019 m. Labai džiaugiuosi jog pradėjau dirbti su vaikais. Mane žavi vaikų žingeidumas, kūrybiškumas ir smalsumas. Darbas su vaikais niekada nebūna nuobodus, o kiekviena diena yra kupina naujų atradimų. Mėgstamiausia citata: „Kievienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldoimas.“ (K. Čiukovskis)

Mokytoja Vaida

Mokytoja Vaida

Esu mokytoja Vaida. Baigiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir atlikėjo profesinę kvalifikaciją, tačiau jausdama, kad mano pašaukimas dirbti su vaikais, įgijau magistro laipsnį - mokytojo profesinę kvalifikaciją. Pradėjusi dirbti su vaikais persikvalifikavau į ikimokyklinio ugdymo specialybę, taip pat įgijau priešmokyklinio ugdymo kvalifikaciją. Patirtis dirbant su vaikais - 7 metai.

Esu kūrybinga, aktyvi ir besidominti naujovėmis asmenybė, mano nuomone - norėdami ugdyti kitą, pirmiausia turime ugdyti save. Teko dirbti tiek ugdymo įstaigose, tiek stovyklose. Su vaikais stengiuosi atrasti draugišką ir artimą ryšį, siekiu, kad pamokėlėse jie jaustųsi saugūs, drąsūs, visada sakau - blogų ir klaidingų atsakymų nebūna, mes mokomės ir padedame vieni kitiems.

Vaikai greitai mokosi, kaupia patirtį, kuria savo vertybes, todėl ugdymo procese stengiuosi taikyti kuo įvairesnius ugdymo procesus, bei būdus, žaidimus, kurie sudaro pamatą sėkmingiems pasiekimams įvairiose srityse.

Mano kredo - neišsprendžiamų dalykų nebūna, todėl tik kalbėdamiesi tiek su vaikais, tiek su tėvais, mes galime sukurti tikrą, pasitikėjimu pagrįstą ryšį.

Mokytoja Lijana

Mokytoja Lijana

Lietuvos edukologijos universitete esu baigusi anglų filologijos bakalauro studijas, įgijau anglų kalbos mokytojo kvalifikaciją. Taip pat Vilniaus universitete esu įsigijusi ekonomikos magistro laipsnį.

Privačiai mokau anglų kalbos įvairaus amžiaus mokinius, o nuo 2021 m. dirbu „Mažuosiuose šnekučiuose“.

Vaikus stengiuosi sudominti kruopščiai atrinkdama mokomąją medžiagą, žaidimus. Pamokėlių metu daug dainuojame.

Visada prisimenu savo pirmuosius mokytojus ir žinau jų svarbą vaiko raidai ir ateičiai, todėl labai atsakingai žiūriu į savo darbą.

Esu labai laiminga prisidėdama prie vaikų mokymo, jų ateities ir gerovės kūrimo.

REKVIZITAI

VšĮ „Mažieji šnekučiai“
Įm. k. 302760414
Stirnų g. 32-22, Vilnius

Tel.:  8 608 30100, 8 643 43777

El. p. Info@maziejisnekuciai.lt

Banko sąskaitų nr.:

Swedbank LT637300010131292496
SEB LT147044060007844527
Luminor LT644010042403839068