Ar savo šeimoje turite nuobodžiaujantį, edukacine veikla nesidomintį ikimokyklinuką ar priešmokyklinuką? Visi puikiai žinome, kad psichologinio spaudimo darymas bet kokio amžiaus žmogui sukelia ne norą, o atmetimą imtis siūlomos veiklos. Tad ką daryti, kaip padidinti VAIKO NORĄ TOBULĖTI? Štai keletas kūrybiškų idėjų, kurias anglų kalbos mokyklėlė #MažiejiŠnekučiai naudoja savo pamokėlėse su 3-6 m. vaikučiais:
7 BŪDAI SUŽADINTI VAIKO NORĄ MOKYTIS
1 | SMALSUMO SUŽADINIMAS. Turbūt jau esate pastebėję, kad kartais vien tai, kad kažkoks daiktas, veikla atrodo patraukliai, suvilioja tuo naudotis, daryti. Todėl ir dirbant su vaikais verta pagalvoti, kaip visą mokymų medžiagą pateikti kuo įdomiau. Tam labai tinka vaizdingai, kūrybiškai pateikta mokymosi medžiaga. Taip pat galima naudoti dėžėse ar krepšiuose paslėptus daiktus, paslaptingus, keistus objektus, kuriuos vaikai galėtų patyrinėti.
2 | VAIKO INTERESŲ ATLIEPIMAS. Vaiko dėmesį tikrai patrauks jo mėgiamų herojų, temų, istorijų įtraukimas į mokymosi procesą. Įvairūs superherojai, dinozaurai, piratai, transporto priemonės, riteriai, porincesės, pilys, fėjos ir vienaragiai garantuotai sudomins daugumą 3-6 m. vaikučių.
3 | LĖLIŲ, ŽAISLŲ, HEROJŲ NAUDOJIMAS. Lėlės veikia tiesiog magiškai – vaikas, kuris nesidomi tuo, ką sako suaugusieji, kartais gali būti visiškai sužavėtas lėlės. Tokia lėlė-žaislas-herojus gali padaryti tiek daug dalykų: pagirti vaikus už pasiekimus ir elgesį; papasakoti pamokos užduotį ar istoriją; dainuoti dainas; duoti nurodymus.
4 | ISTORIJOS, PASAKOJIMAI. Istorijos patinka tiek mažiems, tiek dideliems. Jos sužadina vaizduotę ir žaibiškai patraukia dėmesį. Pavyzdžiui, jei vaikui parodysite akmenį, kurį radote lauke, jis tikriausiai nelabai susidomės. Bet jei papasakosite, jog tą akmenį jį į Žemę atsiuntė ateiviai, turintys slaptų galių, tada akmuo nušvis visai kitomis spalvomis. Todėl mokantis su vaikais galima naudoti „stebuklingas“ herojų skrybėles, amuletus, kitus pasakiškus, vaizduotę žadinančius daiktus.
5 | MUZIKOS, DAINŲ ĮTRAUKIMAS. Nuo pat kūdikystės muzikos, dainavimo, poezijos ritmika, itonacijos, nuotaika žadina vaikų dėmesį ir skatina įsitraukimą. Dainos tiesiog priverčia vaikus į tave žiūrėti ir susidomėti. #MaziejiSnekuciai anglų kalbos pamokėlėse per dainas vaikai mokosi taisyklingo tarimo, išmoksta ir įtvirtina naujus žodžius, tiesiog smagiai leidžia laiką.
6 | PAGYRIMAI. Visiems žmonėms yra svarbu jausti savigarbą gerai atlikus kažkokius dalykus. Todėl ir vaikams pagyrimas yra didžiulis motyvatorius stengtis dar labiau. Nuoširdžiai, entuziastingai pagirkite net už mažiausius dalykus. Tiksliai nurodykite, už kokius teisingai atliktus dalykus giriate. Vietoje įprasto įvertinimo „šaunuolis“ galima pavadinti vaiką žvaigžde, čempionu ir kitais panašiais epitetais. Pasakykite vaikui, kaip juo didžiuojatės, paprašykite kitų jį pagirti.
7 | APDOVANOJIMAI. Vaikus visada labai motyvuoja perspektyva būti apdovanotam. Tai gali būti: specialūs lipdukai; leidimas naudotis specialia įranga; diplomai už pažangą; kt.
Vaikų motyvavimas nuo pat mažens yra viena iš svarbiausių dovanų, kurią galite jiems padovanoti. Jei galite sužadinti jų smalsumą ir entuziazmą, RUOŠIATE JUOS ATEITIES SĖKMEI IR LAIMEI!